- Sociālais projekts #Neklusē
- Jauniešu līdzdalību veicinošs projekts ”KONTAKTS”
- Erasmus+ stratēģisko skolu sadarbību projekts "Vienoti kultūru dažādībā"
- Erasmus+ stratēģisko skolu sadarbību projekts “We are living together and we need eachother. Social Emotional Learning” (SEL)
- Latvijas, Krievijas, Igaunijas pārrobežu sadarbības projekts “Heritage Business”
- NORDPLUS projekts "Aktīvs tīnis"
- Projekts "Esi līderis"
- "Mammasdabas Meistarklase"
- ERAF projekts „Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas dabaszinātņu kabinetu materiālās bāzes atjaunošana”
- ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
- Kustība "Draudzīga skola"
Eiropas Kvalitātes sertifikāts
30/10/2019 saņēmām jauku ziņu no eTwinning Latvija komandas:
"Jūsu skola ir apbalvota ar Eiropas Kvalitātes sertifikātu par lielisko darbu ar eTwinning projektu " We are living together and we need each other. Social Emotional Learning (SEL)". Tas nozīmē, ka jūsu darbs, jūsu skolēnu darbs un jūsu skola ir atzīta visaugstākajā Eiropas līmenī."
Erasmus+ projekta “SEL” noslēdzošā vizīte Portugālē
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola pirms 2 gadiem uzsāka dalību Erasmus + stratēģisko skolu sadarbību projektā “Mēs dzīvojam kopā un mēs nevaram viens bez otra. Sociāli emocionālā mācīšanās (saīsinājumā angliski - SEL)”. Realizējot projekta mērķus un veicot paredzētās aktivitātes laiks ir aizskrējis nemanot un tāpēc jūnija pēdējā nedēļā Portugālē, Barreiro pamatskolā notika visu 7 projekta partnerskolu skolotāju noslēdzošā tikšanās. Mūsu skolu Portugālē pārstāvēja skolas direktore Ieva Zariņa, skolotājas Līga Bukovska, Aija Palmbaha, Gunita Ķelpa.
Sanāksmes laikā rakstījām gala atskaiti, apkopojot un analizējot paveikto. Un paveikts ir daudz. Ir realizēti projekta galvenie mērķi: ir izpētīti un identificēti SEL specifiskie aspekti katrā projekta dalībvalstī; ir izveidoti sociāli emocionālās mācīšanās resursi; ir paaugstinātas zināšanas par citām valstīm; ir attīstītas skolēnu sociālo un starpkultūru kompetences, radošums, kritiskā domāšana; ir saprastas sociālās, etniskās, lingvistiskās un kultūras atšķirības; ir veicināts taisnīgums un bērnu no nelabvēlīgām un imigrantu ģimenēm integrācija skolās; ir uzlabotas svešvalodu zināšanas; ir notikusi pieredzes apmaiņa; ir paaugstinātas digitālo kompetenču prasmes, izmantojot inovatīvi integrētas pieejas.
Projekta laikā paveiktais (mācību materiāli, aptauju rezultāti, digitālā vārdnīca, recepšu grāmata, foto un video, prezentācijas, skolēnu dienasgrāmatas, mobilitāšu atskaites) ir ievietots eTwinning platformā, par ko ir saņemts Kvalitātes sertifikāts.
Vēl vizītes laikā portugāļu partneri mūs iepazīstināja ar savu skolu, izglītības sistēmu, savu kultūru un tradīcijām. Pabijām arī kultūrvēsturiskā ekskursijā galvaspilsētā Lisabonā.
Paldies skolas Erasmus+ komandai, skolēniem, viņu vecākiem, Apes novada domei par sadarbību projekta realizācijā!
Projekta koordinatore G.Ķelpa
Projekta Erasmus+ “SEL” apmācību vizīte Apvienotajā Karalistē
Skolēnu brīvdienu laikā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni Ance Pakalne un Austris Kalniņš, skolotājas Dagnija Pakalne un Gunita Ķelpa devās uz Lūtonu Apvienotajā Karalistē, lai pārstāvētu savu skolu un Latviju Erasmus+ projektā “SEL”. Viesojāmies Denbigh Primary School. Šajā skolā mācās 600 dažādu tautību skolēni, 3 – 11 gadus veci un klašu sadalījums ir no Year 1 – Year 6. Mūs pārsteidza augstā drošības sistēma skolā – visas durvis ir slēgtas un tās var atvērt tikai skolas darbinieki ar īpašām kartēm; katrai klasei ir savas ‘ugunsdrošības’ izejas durvis, bērnus uz skolu atved un mājās nogādā vecāki vai viņu norādītās personas, skolēnus nedrīkst fotografēt un filmēt, skolotājs nedrīkst palikt klasē ar 1 skolēnu, klasē ar 30 skolēniem strādā 1 skolotājs ar 2 skolotāja palīgiem. Skolēni nēsā skolas formas ar skolas logo, arī sporta tērpi visiem vienādi, ejot ārā, arī dienas gaišajā laikā tiek valkātas vestes ar skolas logu. Uz skolu ir aizliegts ņemt līdzi telefonus un jebkādas citas ierīces.
Projekta ietvaros mums izdevās iepazīt angļu dzīvesveidu, ēdienu, vērtības un kultūru.
Apmācību vizītes dienas bija darbīgas – mūs priecēja Lūtonas skolēnu sagatavotais koncerts; iepazinām skolu, britu izglītības sistēmu; gatavojām tradicionālos Britu cepumus; piedalījāmies aktivitāšu karuselī – mākslā, rokdarbos un mūzikā; rādījām un citiem mācījām savu tautas deju “Tūdaliņ, tāgadiņ”, kā arī mācījāmies projekta partneru – Slovākijas, Portugāles, Itālijas, Nīderlandes, Turcijas, Britu dejas; prezentējām savu ēdiena recepti – auzu pārslu cepumus un arī pacienājām visus ar Austra mammas ceptajiem cepumiem, kas visiem garšoja un protams, klausījāmies partneru recepšu prezentācijas.
Neiztrūkstoša projekta aktivitāte bija jau 3. “SEL” Olimpiskās spēles ar dažādām sportiskām stacijām. Šoreiz komandas bija jauktas un Ances komandai izdevās iegūt 2.vietu. Taču uzvarētāji viennozīmīgi bija visi, kas piedalījās.
Noderīga un vērtīga bija angļu skolotāja Adama vadītā nodarbība par drošību internetā.
Savukārt skolotājām vēl bija jāpaspēj piedalīties projekta skolotāju sanāksmēs, un jāvada stundas mazajiem skolēniem, stāstot par Latviju, Gaujienu, mācot latviešu valodu un tautas dziemu “Seši mazi bundzinieki”. Mūsu kopīgā darbošanās bija veiksmīga!
Projekta koordinatore Luīze ar savu komandu mums deva iespēju mazliet iepazīt galvaspilsētu Londonu un studentu pilsētu Kembridžu.
Un tad jau laiks atvadīties – ar kopīgām dejām un dziesmām, ar Erasmus+ kūkas ēšanu.
Šis brauciens noteikti bija ļoti vērtīgs ikvienam no mums. Iegūta jauna pieredze, izmantotas un noteikti uzlabotas svešvalodu zināšanas – gan angļu, gan slovāku, gan turku un itāļu, IKT prasmes, izbaudīta kultūru dažādība, iegūti jauni draugi, redzētas jaunas vietas.
Projekta koordinatore G.Ķelpa
Skolotāju vizīte Itālijā Erasmus+ projekta „SEL” ietvaros
Laikā no 8.oktobra līdz 12.oktobrim Sicīlijas pilsētā Bagērijā risinājās Erasmus+ starpvalstu projekta „We are living together and we need each other. Social Emotional Learning” jeb „SEL” dalībnieku tikšanās, kuru pārstāvēja Nīderlandes, Portugāles, Slovākijas, Apvienotās Karalistes, Itālijas, Turcijas un Latvijas skolu pārstāvji. Tikšanās norisinājās Circolo Didattico VA. Gramsci Bagheria skolā.
Latviju pārstāvēja mūsu skolas skolotājas Gunita Ķelpa un Aija Palmbaha.
Vizītes laikā dalībvalstu pārstāvji atskaitījās par paveikto, analizēja no skolēnu anketām iegūtos datus, apmainījās ar atklātnēm, kuras atspoguļoja skolēnu ceļojumus vasaras brīvdienās. Projekta dalībnieki apsprieda tālākos plānus un uzdevumus turpmākajam darbam.
Īstenojot projekta mērķi, mēs vadījām stundas Bagērijas skolas skolniekiem, kurās mēs skolēnus iepazīstinājām ar Latviju un vadījām dažādas aktivitātes angļu valodas apgūšanai. Iepriecināja bērnu vēlme darboties. Ļoti emocionāla bija tikšanās ar tiem itāļu bērniem, kas jūnijā ciemojās Latvijā.
Skolā tika organizēta datorprogrammas Skratch apmācība.
Visu valstu dalībniekus oficiālā vizītē pieņēma Bagērijas mērs Marks Maggiore. Vizīte tika iemūžināta fotogrāfijās un atspoguļota vietējā presē.
Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt netālu esošās pilsētas Cefalu un Palermo, kur mēs iepazināmies ar pilsētu vēsturi, apmeklējām ievērojamus kultūras un vēstures pieminekļus.
Spilgtā atmiņā palikusi Karaliskā Palatino pils kapela ar tai blakus esošajiem Karaliskajiem Dārziem Palermo. Aplūkojām gleznu izstādi, kurā atspoguļots vēstures periods, kad Sicīlijā valdīja spāņi.
Vizītes laikā mēs guvām jaunus iespaidus, tuvāk iepazinām Itālijas izglītības sistēmu un īstenojām projekta devīzes “Mēs dzīvojam kopā un esam viens otram vajadzīgi” izvirzīto mērķi.
Aija Palmbaha, projekta komandas pārstāve
Erasmus+ projekta “SEL” vizīte mūsu skolā
Projekta foto karuselis šeit
Mūsu pamatskola šajā mācību gadā aktīvi darbojas Erasmus+ stratēģisko skolu sadarbību projektā “Mēs dzīvojam kopā un mēs nevaram viens bez otra. Sociāli emocionālā mācīšanās (saīsinājumā angliski - SEL)”
No 17. – 22. jūnijam notika šī projekta vizīte Latvijā. Sadarbības partneri no Nīderlandes, Slovākijas, Turcijas, Apvienotas Karalistes, Portugāles un Itālijas nedēļas garumā viesojās gan Latvijas galvaspilsētā Rīgā, gan mūsu un kaimiņu novados, bet jo īpaši mūsu Gaujienā. 38 ciemiņi - gan skolēni, gan skolotāji pirmo reizi apmeklēja mūsu valsti, tāpēc ar īpaši lielu atbildību skolas kolektīvs gatavoja izzinošu un izglītojošu vizīti.
Mobilitātes galvenā tēma "Spēlēsim kopā. Svinēsim kopā" vijās cauri visām aktivitātēm.
Projekta dalībvalstu pārstāvji tika laipni uzņemti mūsu skolā, viesi iepazinās ar skolu, daudzus pārsteidza tas, ka skolai pašai ir savs muzejs. Gaujienas skolēni dziedāja un dejoja un skaitīja dzeju, ko ciemiņi novērtēja ar lielu sajūsmu. Gaujiena tika iepazīta miksētās valstu grupās, veicot foto orientēšanās uzdevumus info centra vadītājas S.Sproģes vadībā. Savukārt viesskolotāji izstaigāja Gaujienu gida J.Krišjāņa un mūsu skolēna Rinalda, kurš izrādījās lielisks tulks, vadībā. Vienā no kopīgi pavadītajiem vakariem folkloras deju kopas “Sudmaliņas” dejotāji mācīja jauniešiem mūsu tradicionālās saulgriežu dejas.
Atbilstoši projekta uzdevumiem, katra dalībvalsts prezentēja paveiktos darbus savās skolās. Viens no uzdevumiem bija prezentēt savas valsts vienu tradicionālo ēdienu, tādējādi papildinot projekta recepšu grāmatu, kurā pirmās receptes jau tika pievienotas Slovākijas vizītē. Mūsu ēdienu – auksto zupu – viesi arī gatavoja un pagaršoja. Vēl skolēni prezentēja savas valstis un beigās piedalījās viktorīnā par visām projekta valstīm. Viena no aizraujošākajām aktivitātēm bija SEL Vasaras Olimpiskās Spēles. Spēles iesākās ļoti nopietni – ar gājienu, olimpiskās uguns aizdegšanu, uzrunām, spēļu īpašo himnu, sportistu un tiesnešu zvērestu nolasīšanu un tad jau visas valstu komandas devās uz sporta laukumu, lai veiktu Alūksnes Zemessardzes 31.kājnieku bataljona komandas sagatavotos dažādos uzdevumus. Spēles ritēja draudzīgā gaisotnē un finālā uzvarēja Slovākijas komanda, 2.vieta – Turcijas komandai, 3.vieta - Latvijai. Pēc apbalvošanas ceremonijas skolas direktore I.Zariņa lāpu ar uguni nodeva Apvienotās Karalistes koordinatorei L.Bantingai, jo nākošās projekta SEL Olimpiskās spēles notiks šajā valstī.
Skolā tika organizētas radošās darbnīcas, kurās jaunas prasmes apguva ciemiņi. Ikvienam bija iespēja pagatavot savu īpašo projekta lidmašīnīti, apgleznot ģipša atlējumu, sapīt latvju zīmi – saulīti, iemācīties vēl kādu jaunu latviešu tautas deju un rotaļu. Vienā no pēcpusdienām darbošanās notika “Anniņu” estrādes teritorijā, un skolēnu uzdevums bija apmeklēt 6 stacijas un veikt vadītāju norādītos uzdevumus, kas bija gan “Anniņu” muzeja apmeklējums, gan brauciens ar laivu pa Anniņdīķi, gan projekta dalībvalstu karogu pužļu salikšana, gan zīmēšana, gan prāta spēles.
Lai gūtu plašāku priekšstatu par mūsu valsts vēsturi, starptautiskā projekta dalībnieki tika vesti uz Ates brīvdabas muzeju, kur bērni patiesi aktīvi izmēģināja seno latviešu dažādos darba rīkus un ierīces, un noslēgumā ar gardu muti notiesāja pašu ceptu maizīti. Viesiem arī patika izklaidējošā ekskursija uz zemnieku saimniecību “Ezerlejas”.
Skolotāji piedalījās projekta norises izvērtēšanas un turpmāko darbu plānošanas sanāksmēs. Tika daudz diskutēts par projekta gala rezultātu apkopošanu un to turpmāko izplatīšanu.
Nedēļa bija notikumiem un savstarpējiem iespaidiem ļoti bagāta. Atvadu vakarā viesi pina puķu vainagus, piedalījās pasākumā “Izgaismo Latviju”, kurā visi dalībnieki simboliski sastājās ap aizdegto ugunskuru, klausījās mūsu spēka dziesmas un himnu. Visi projekta dalībnieki bija pozitīvi, ieinteresēti, kā arī ļoti pateicīgi par redzēto un piedzīvoto Latvijā.
PALDIES par vizītes organizēšanu un realizēšanu visiem, visiem iesaistītajiem Gaujienas skolas skolotājiem, darbiniekiem un skolēniem, mūsu palīgiem L.Kapačai, Dž.Fišeram, S.Sproģei, K.Bernartei, R.Kalniņam, J.Krišjānim, I.Riepniecei.
Nenovērtējams PALDIES visām skolēnu ģimenēm, kas sagaidīja, uzņēma, izglītoja, ēdināja, guldināja, tīrīja, aprūpēja un izklaidēja ārzemju skolēnus! Paldies par sapratni un paveikto Graudiņu, Pakalnu, Kalniņu, Elmaņu, Lārmaņu, Pāsu, Lūšu, Andersonu, Korobovu, Celenbergu, Alliku, Auziņu, Ķelpu, B.Berovskas, I.Keišas, I.Dāves, D.Ginteres ģimenēm!
Paldies visiem par kopīgi radīto labo iespaidu par mūsu pagastu, novadu un valsti!
Projekta koordinatore G.Ķelpa
Brauciens uz Slovākiju Erasmus + projekta “SEL” ietvaros
Sižets par projektu Slovāku TV 2 13:50 - 18:30
Turpinot pārstāvēt Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolu un Latviju Eiropas valstīs, četri skolēni un skolotājas Aija Palmbaha un Gunita Ķelpa 14.janvārī devās uz Badinu Slovākijā, lai apmeklētu Erasmus+ projekta “SEL” partnerskolu ‘Zakladna skola s materskou skolou’, tiktos ar partnerskolu pārstājiem un piedalītos projekta aktivitātēs. Šajā skolā mācās 200 skolēni, no 1.-9.klasei.
Vizītes laikā visi četri skolēni – Fēbe Līga Pāsa, Daniels Auziņš, Krišjānis Graudiņš un Ginters Ķelps - dzīvoja slovāku ģimenēs. Projekta ietvaros viņiem izdevās iepazīt slovāku dzīvesveidu, vērtības, kultūru un izglītības sistēmu. Par to parūpējās ne tikai skolas skolotāji, bet arī slovāku skolēnu vecāki, kuri cienāja skolēnus ar tradicionāliem ēdieniem, iepazīstināja ar tradīcijām un dzīvesstilu.
Mobilitātes galvenā tēma "Iepazīsti sevi un citus" vijās cauri visām aktivitātēm.
Pirmdien, ierodoties skolā, mūs laipni sagaidīja skolēni tērpušies tautu tērpos un cienāja ar pašceptu maizīti un sāli. Tālāk sekoja apsveikuma vārdi un neliels skolēnu sagatavots koncerts ar dziesmām un dejām, ekskursija pa skolu. Tā kā katrai dalībvalstij jau mājās bija jāsagatavo 1 tradicionāla ēdiena recepte, tad pirms savu recepšu prezentēšanas, visi skolēni devās uz skolas ēdnīcu gatavot slovāku tradicionālo ēdienu – kartupeļu un miltu klimpas ar pildījumu. Darbs nelielās grupās aizrāva ikvienu. Pēc tam visi degustēja ne tikai savu paveikto, bet arī slovāku bērnu vecmāmiņu pagatavotos dažādos ēdienus no kartupeļiem. Sapratām, ka kartupeļu ēdieni, skābo kāpostu zupa, pankūkas ir ēdieni, kas mūs vieno.
Dienas noslēgumā apmeklējām Badinas ciemata domi, kur mūs uzņēma ļoti sirsnīgi – mēra uzruna par Slovākijas tautas vēsturi un Eiropas vienotību, piemiņas dāvanas katram, vietējās folkgrupas koncerts, turklāt mums katram bija jāparakstās arī īpašajā domes viesu grāmatā.
Otrdiena noritēja sportiskā garā. Skolēni piedalījās projekta “SEL” Ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās bija viss – oficiāla atklāšana, olimpiskā uguns, spēļu himna, valstu komandu iznākšana ar karogiem, uzvarētājvalsts himnas atskaņošana spēļu beigās. Un skanēja mūsu himna “Dievs, svētī Latviju!”, jo saskaitot visu dažādo sportisko uzdevumu iegūtos punktus, uzvarēja gaujienieši. Mēs visi jutāmies patiesi lepni! Spēļu noslēgumā projekta galvenais koordinators Henks un skolas direktors Milans svinīgi nodeva olimpisko lāpu Latvijas koordinatorei Gunitai, jo projekta Vasaras olimpiskās spēles notiks Latvijā. Vakarā sportiskās aktivitātes latviešu skolēni turpināja kopā ar savām viesģimenēm, dodoties spēlēt boulingu un lāzerpeintbolu. Kas uzvarēja? – Protams, ka draudzība!
Trešdien skolēni mācīja viens otram un mācījās projekta partnervalstu Slovākijas, Nīderlandes, Itālijas, Portugāles, Anglijas, Turcijas tautu dejas. Prieks, ka mūsējie paši tika galā, jo skolotājas tajā laikā bija aizņemtas apmeklējot slovāku bērnu stundas – stāstot par Latviju un mūsu skolu, par Ziemassvētkiem, mācot latviešu valodu, atbildot uz skolēnu jautājumiem.
Ceturtdien skolēni aktīvi un radoši darbojās darbnīcās, taisot koka figūras un māla podus, gatavojot vannas bumbas un higiēniskās lūpu krāsas.
Laiks aktivitātēm ārpus skolas nemaz nebija daudz, kur nu vēl atpūtai. Tomēr tika izmantota ik minūte, lai iepazītu šo valsti, apskatītu tūrisma objektus, uzņemtu kādu bildi un, protams, vienkārši pastaigātu, izbaudot arhitektūru, kalnus, sniegu. Pabijām Kremnicā, kas izrādās ir ne tikai Slovākijas centrs, bet arī Eiropas vidus punkts. Kremnicā apmeklējām pasaulē vecāko un aktīvo monētu kaltuvi. Gidi mums parādīja, kā notiek monētu veidošanas process, kā darbojas naudas kalšanas vecās un modernās ierīcēs. Vēl apmeklējām zelta un citu minerālu raktuves, bijām 80m zem zemes, uzzinājām, kādi smagi darba apstākļi ir bijuši raktuves strādniekiem senajos laikos. Skolēniem tika dota iespēja iejusties arī raktuvju bērnu lomās, sēžot muzejā saglabātajos solos un rakstot uz grifeles, rakstot ar tinti, uzzinot, kā sodīja bērnus par nepaklausību.
Un tad jau laiks atvadīties – baudot slovāku ēdienus, ar kopīgām dejām un dziesmām, ar smiekliem un asarām. Arī ar sveicieniem mūsu grupas jubilāram Krišjānim dzimšanas dienā.
Šis brauciens noteikti bija ļoti vērtīgs ikvienam no mums. Iegūta liela pieredze, izmantotas un uzlabotas svešvalodu zināšanas, IKT prasmes, izbaudīta kultūru dažādība, iegūti jauni draugi.
Tagad atliek rūpīgi izpildīt nākošos projekta uzdevumus un gatavoties ārzemju viesu uzņemšanai pie mums Gaujienā jau jūnijā.
Projekta koordinatore G.Ķelpa
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola uzsāk realizēt Erasmus+ projektu
Laikā no 9.oktobra līdz 14.oktobrim Nīderlandes pilsētā Leidenē risinājās starpvalstu projekta „We are living together and we need each other. Social Emotional Learning” jeb „SEL” vadības sanāksme, kuru pārstāvēja Nīderlandes, Portugāles, Slovākijas, Apvienotās Karalistes, Itālijas, Turcijas un Latvijas skolu pārstāvji.
Latviju pārstāvēja mūsu skolas projekta vadības grupa Gunita Ķelpa, Līga Bukovska un Ieva Zariņa.
Projekta galvenie mērķi:
- Izpētīt un identificēt SEL specifiskos aspektus katrā projekta dalībvalstī; kopā izveidot , aprobēt un izplatīt sociāli emociālās mācīšanās un mācīšanās mācību resursus.
- Paaugstināt skolēnu zināšanas par citām valstīm.
- Attīstīt skolēnu sociālo un starpkultūru kompetences.
- Veicināt taisnīgumu un bērnu no nelabvēlīgām un imigrantu ģimenēm integrāciju skolās.
- Svešvalodu zināšanu uzlabošana un pielietojums.
- Digitālo kompetenču prasmju paaugstināšana, izmantojot inovatīvi integrētas pieejas.
Jenaplanschool de Dukdalf skolā iepazināmies ar izglītības procesa organizāciju, vērojām mācību nodarbības, vadījām pašas mācību stundas, kurās skolēnus iepazīstinājām ar Latviju, Gaujienas skolu, mācījām skolēniem pateikt dažus teikumus latviešu valodā, iemācījām dziedāt latviešu tautasdziesmu. Nīderlandes skolēni mūs uzņēma ļoti pozitīvi un ar prieku apguva stundas laikā latviešu valodā pieklājības frāzes. Arī mums tā bija interesanta pieredze.
Visu valstu skolotāji lielāko dienu daļu pavadīja sanāksmēs, plānojot un diskutējot par starpvalstu vizītēm turpmāk, par veicamajiem uzdevumiem līdz nākošajai tikšanās reizei Slovākijā. Notika balsojums arī par projekta logo, kurus zīmēja visu valstu skolēni. Mūsu Austra Kalniņa veidotais logo tika novērtēts kā otrs labākais.
Daudz diskutējām par sociāli emocionālo audzināšanu, kā rezultātā tapa metodiskais materiāls, kas kalpos kā palīgs skolotājiem ne tikai projekta ietvaros, bet arī katram savā skolā ikdienas darbā.
Leidenes skolā valdīja mierīga, draudzīga gaisotne, varēja vērot vecāku ieinteresētību skolas darbā, kad vecāki pēcpusdienās nāca pakaļ savām atvasēm, sarunājās ar skolotājiem, bija dienas, kad vecāki strādāja klasēs kā skolotāju palīgi.
Starptautiskais projekts turpināsies 2 gadus. Jau janvārī 4 skolēni un 2 skolotāji no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas dosies uz Slovākiju.
Skolas direktore Ieva Zariņa
Erasmus+ stratēģisko skolu sadarbību projekts “We are living together and we need eachother. Social Emotional Learning” (SEL)
Ir apstiprināts Erasmus + stratēģisko skolu sadarbību projekts “We are living together and we need eachother. Social Emotional Learning”, kura dalībnieki esam arī mēs.
Projekta realizēšanas laiks: 01/09/2017 - 01/09/2019
Projekta gaitā tiek plānotas daudz dažādas aktivitātes, savstarpēji skolēnu un pedagogu apmaiņas braucieni. Katra valsts būs atbildīga par noteiktām aktivitātēm.
Plānotais projekta rezultāts: skolēni kļūs toleranti viens pret otru un citiem sabiedrības locekļiem, skolēni sapratīs sociālās, etniskās, lingvistiskās un kultūras atšķirības, ‘lauzīs’stereotipus, lietos jaunās IT un uzlabos svešvalodu prasmes.
Plānotie projekta gala produkti: SEL mācību materiāls, projekta mājaslapa, mini 7 Eiropas valodu vārdnīca, digitālas mākslas darbu un foto izstādes, ‘Scratch’spēle.
Projekta partneri: Nīderlande, Portugāle, Itālija, Turcija, Slovākija, Apvienotā Karaliste, Latvija.