- Notikumu arhīvs 2023./2024.m.g.
- Notikumu arhīvs 2022./2023.m.g.
- Notikumu arhīvs 2021./2022.m.g.
- Notikumu arhīvs 2020./2021.m.g.
- Notikumu arhīvs 2019./2020.m.g.
-
Notikumu arhīvs 2018./2019.m.g.
-
Aktualitātes
- Erasmus+ projekta “SEL” noslēdzošā vizīte Portugālē
- Zinību svētki 2019
- Iepazīstam profesijas
- ZZ Čempionāts 2019
- 2. Cēsu pulka Skolnieku rotas ceļojošā piemiņas karoga svētki Mazsalacā
- Godam nopelnīts apbalvojums
- Pēdējais zvans skolā Gaujas krastā
- Paldies saku māmiņai …
- Pasaules skolēnu čempionāts orientēšanās sportā
- Apes novada 1.-9. klašu skolēnu vizuālās mākslas olimpiāde
- 5.klases ekskursija – “Darba pasaules iepazīšana”
- Programmas "Latvijas skolas soma" pasākums Ziedoņa klasē
- 1.-4.klašu skolēnu aktivitātes programmā “Latvijas skolas soma”
- Vēstures nedēļa
- Leļļu svētki Gaujienā jeb Pepija dodas uz Teātra dienu 2019
- Latvijas skolu orientēšanās kauss 2019
- „Cilvēks vidē 2019” rezultāti
- Zaļais restarts
- Konkurss “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”
- Pirms septiņdesmit gadiem 25.martā…
- Projekta Erasmus+ “SEL” apmācību vizīte Apvienotajā Karalistē
- Margaritai Stārastei veltītā nedēļa sākumskolā
- Valentīndienas POPIELA 2019
- Pirātu ballīte sākumskolā
- Ziemassvētki - ceļš pašam uz sevi
- Ziemassvētku Bērns
- Ojāra Vācieša dzejas pasākums
- No BRĪVĪBAS līdz BRĪVĪBAI
- Patriotisms mūsu dvēselēs…
- Lāčplēšus godinot Gaujienā
- "Lāčplēša stafetes 2018"
- Simtgades putra 2018
- 6. un 8.klases draudzīgā rudens ekskursija Siguldā
- 5.klases iesvētību nedēļa un uzņemšanas vakars
- Ekskursija čaklākajiem ZAAO atbalstītājiem
- Svētki skolotājiem
- Mūsu skola sagaida ciemiņus no Pededzes pamatskolas
- Nāc un vingrot sāc!
- Pārgājiens uz Zvārtavas pili
- Dzejas dienas mūsu skolā
- Smej septembris ar košiem rudens rakstiem…
- Piedzīvojums SEB bankā
-
Aktualitātes
- Notikumu arhīvs 2017./2018.m.g.
- Notikumu arhīvs 2016./2017.m.g.
- Notikumu arhīvs 2015./2016.m.g.
- Notikumu arhīvs 2014./2015.m.g.
- Notikumu arhīvs 2012./2013.m.g.
- Foto arhīvs 2012./2013.m.g.
- Notikumu arhīvs 2011./2012.m.g.
- Foto arhīvs 2011./2012.m.g.
Vēstures nedēļa
Katru gadu Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā notiek mācību priekšmetu nedēļas. Šogad no 8.aprīļa līdz 11.aprīlim norisinājās Vēstures nedēļa, kurā piedalījās visi skolēni no pirmās līdz devītajai klasei.
Pirmdien, 8.aprīlī, klases saņēma jautājumu lapas “Vai Tu pazīsti savu skolu – pili?” Atbildes bija jāmeklē gan skolas telpās, ārpusē, gan H.Grāvja grāmatā “Adzele 1111 – Gaujiena 2011”. Tā skolēni pievērsa uzmanību interesantām lietām skolā, muzejā, atkārtoja un uzzināja ievērojamas personības, kas strādājušas Gaujienā. Skolēni parādīja labas zināšanas, kaut gan gadījās arī kuriozas atbildes.
Otrdien, 9. aprīlī, mēs vispirms uzņēmām ciemiņus – Cēsu pulka Skolēnu rotas piemiņas karoga piešķiršanas komisiju septiņu cilvēku sastāvā un parādījām mūsu 18.novembrim veltītā koncertuzveduma “NO BRĪVĪBAS LĪDZ BRĪVĪBAI” saīsināto variantu, kā arī prezentāciju par patriotisko audzināšanu un mūsu skolēnu pilsonisko līdzdalību 2018./2019.m.g.
Taču īsts azarts skolēnus pārņēma, piedaloties dažādās vēstures spēlēs – “Vikingu rūnu raksti”, “Mūmijas veidošana”, “Pa Daugavas ceļu”, “Raganu reiss”, “Bruņinieku cīņas”, “Asā acs”, “Mafija pret parlamentu”. Rezultāti tika piefiksēti, un laiks pagāja ļoti ātri.
Trešdien, 10.aprīlī, mēs svinējām Skolas muzejam 50 gadus. Vēstures skolotāja ar prezentācijas palīdzību iepazīstināja klātesošos ar muzeja pirmsākumiem, kad skolā sāka strādāt skolotājs Harijs Grāvis. Tā uzzinājām par pirmajām novadpētnieku ekspedīcijām Gaujienā, par pirmajiem stendiem, gidiem. Muzejs ir mainījies līdzi laikam. Vairākas reizes ir nomainījušās ekspozīcijas. Izmantojot muzeja materiālus mūsdienās, skolēni ir veidojuši savas izstādes gan skolā, gan Latvijas Vēstures Nacionālajā muzejā, pētnieciskos un radošos darbus, filmējuši un veidojuši video. Esam ar šiem darbiem ieguvuši galvenās balvas visdažādākajos valsts konkursos. Par muzeja izveidi, materiālu vākšanu un grāmatas par Gaujienu sarakstīšanu, mums jāsaka paldies aizsaulē aizgājušajam skolotājam Harijam Grāvim.
Un tad vēstures skolotāja pārbaudīja, cik labi skolēni pazīst dažādus eksponātus skolas muzejā. Jāsecina, ka skolēni ļoti labi atbildējs uz uzdotajiem jautājumiem.
Noslēdzošajā dienā 1.-4.klašu skolēni rādīja dažādas vēstures ainas. 4.klases skolēni bija kļuvuši par alu cilvēkiem un parādīja, kā cilvēki dzīvoja akmens laikmetā. 2.klases meitenes mūs aizveda uz Franciju uz Versaļu, un mēs varējām redzēt, kā etiķeti ievēroja galma dāmas un princeses. 1./3.klases skolēni bija oktobrēni un pionieri. Viņi mūs iepazīstināja ar ierindas skati. Tā “dzīvās bildēs” mēs pabijām akmens laikmetā, absolūtisma laikā un padomju laikā.
Vecāko klašu skolēni pulcējās uz gala pasākumu “Vēsture un mūzika cauri laiku lokiem”. Pasākumu atklāja Raganiņas – Vēsture un Mūzika (vēstures skolotāja Līga un mūzikas skolotāja Dagnija). Raganiņas pasaulē ir dzīvojušas ļoti ilgi, ir piedalījušās dažādos notikumos dažādās valstīs. Pasākumā laikā 5.klase iepazīstināja ar indiāņu tradīcijām, dejām. No 6.klases mēs uzzinājām, ka cirks ir radies senajā Romā. 6.klases klauni mūs pārsteidza ar akrobātiskiem trikiem un aizraujošu deju. 7.klases skolēni izstāstīja stāstu par Robinu Hudu, kurš gatavs palīdzēt vājākajiem. 8.klases skolēni sniedza mums priekšstatu par senās Grieķijas dieviem un olimpiskajām spēlēm. Kolhoza “Uzvara” kolhoznieki (9.klase) bija pulcējušies uz sapulci, kur apsprieda gan paveikto, gan vērsās pret nebūšanām kolhozā. Skolēnu priekšnesumi bija labi sagatavoti, saturīgi, ar humoru. Starp priekšnesumiem Raganiņa Mūzika savukārt organizēja mūzikas konkursa kārtas, kur klašu un skolotāju komandām bija jāatmin dziesmas pēc attēliem, atslēgas vārdiem, pirmajām notīm. Gāja karsti. Ar katru nākamo tūri spriedze pieauga. Dziesmas ne tikai tika uzminētas, bet arī izdziedātas. Trīs stundas garais pasākums pagāja ātri.
Vēstures nedēļa savu mērķi sasniedza. Mēs kopā varējām savas zināšanas papildināt, radoši un aktīvi darboties! Paldies visiem skolēniem par aktivitāti un skolotājiem par līdzdarbošanos un sava laika ieguldīšanu Vēstures nedēļā!
Vēstures skolotāja Līga Bukovska